+1 929 503 42 72

32 Strait Street Valletta Malta

Malta’da Banka Hesabı Açmak

maltada banka hesabı

Malta’da Banka Hesabı Açmak

Malta’da banka hesabı nasıl açılır?  Hesap açılışı için gerekli olan şartlar nelerdir ve gerekli olan evraklar nelerdir?

Malta’da okumak, çalışmak, yaşamak veya Malta’ya taşınmak istiyorsanız Malta’da banka hesabı açmanız gerektiğini göreceksiniz. Malta’da iş yapıyorsanız, ev alıp satıyorsanız veya kiralıyorsanız kesinlikle bir banka hesabına ihtiyacınız olacaktır. Hem AB vatandaşları hem de AB vatandaşı olmayanlar Malta’da banka hesabı açabilirler ancak, yerine getirmeniz gereken bazı şartlar ve koşullar vardır. Peki nedir bu şartlar ve koşullar?

Malta’da Banka Nasıl Banka Hesabı Açılır

Eğer iyi bir kredi derecesine sahipseniz ve borçsuz iseniz sizin için banka hesabı açmak oldukça basit bir işlemdir. Ancak, iflas etmişseniz ve borç geçmişiniz var ise bu süreç sizin için hiç de kolay olmayabilir. Eğer AB vatandaşı değilseniz banka hesabı açmak için bazı evraklara ihtiyacınız olacaktır. Kısacası Malta’da hesap açtırmak istiyorsanız ve AB vatandaşı değilseniz ihtiyacınız olan evraklar şunlardır:

I. Pasaport fotokopisi
II. Sizin adınıza ve tam adresinizi gösterir bir fatura
III. Mevcut bankanızdan bir banka referans mektubu

Banka hesap açılışı için bizimle iletişime geçebilir ve sizin adınıza Malta’da banka hesabı açabiliriz. Ayrıca, Malta’da banka hesabı açmak için Malta’da  şirket kurmak, Malta’da bulunmak veya Maltayı ziyaret etmek zorunda değilsiniz. Detaylı bilgi için bizimle iletişime geçmekten çekinmeyiniz. iletişim formu için tıklayınız.

Son olarak Malta’da faaliyet gösteren bankalar:

  1. Malta Merkez Bankası
  2. Bank of Valletta ( BOV )
  3. FIMBank
  4. Banif Bank
  5. CommBank
  6. HSBC Malta
  7. APS Bank

Daha fazla bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz. İletişim formu için tıklayınız. 

Comments are closed.