+1 929 503 42 72

32 Strait Street Valletta Malta

Offshore Şirket Kurmak

offshore şirket

Offshore Şirket Kurmak 

Offshore şirket nedir? Offshore şirket kurmak yasal mıdır? Offshore şirketi kimler kurmak ister ve avantajları nelerdir?

Offshore Şirket Nedir? 

Offshore veya yurt dışında yerleşik şirketler, kuruldukları bölgede çok önemsiz veya sıfır hacimle is gerçekleştiren şirketler olarak tanımlanırlar.

Daha spesifik olarak offshore şirketlerin üç özelliği vardır:İlk olarak kuruldukları bölgede bir kuruluş olarak tescil edilmeleri gerekir. İkinci olarak “kurucular” nın şirketin kurulduğu bölgenin dışında ikâmet ediyor olmaları gerekir. Son olarak şirket faaliyetinin şirketin kurulduğu bölgenin dışında gerçekleşiyor olması gerekir. Ancak çoğu kisi “offshore şirket” terimini vergi verimliliğini artırmanın bir yolu olarak görmektedir. Bu yüzden offshore şirketlerinin yaygın olarak kurulduğu yerler vergi cennetleri olarak adlandırılır.

Offshore Şirket Kurmak İllegal Mi?

Hayır değiller! Offshore şirket, bir kişinin kendi yetki alanı dışında kalan bir terimdir. Bu nedenle, bir offshore şirket, yönetiminin bulunduğu ülkeden farklı bir ülkede kurulmuş bir şirkettir. Çoğu offshore şirketi vergi cenneti olarak kabul edilen ülkelerde kurulur. Bir offshore şirketin, vergi oranlarının yüksek olduğu bir ülkede de kurulabileceğini belirtmek önemlidir. Bu nedenle offshore şirket kurmak kesinlikle yasaldır.

Vergi tasarrufu potansiyeli muhtemelen insanların ve firmaların offshore şirket kurmalarının temel nedenidir. Vergi cenneti ülkeleri, yabancı bireylere ve işletmelere, politik ve ekonomik açıdan istikrarlı bir ortamda düşük bir vergi oranı ya da hiç vergi içermeyen bir teklif sunmaktadır. Malta şirket kurmak için tam da böyle bir ülkedir.

Neden Offshore Şirketlerin İllegal Olduğu Düşünülür?

Bazı offshore şirketler kara para aklama işlerine katılır. Bu şirketler yasa dışı faaliyetler için kullanırlar.Yasa dışı şirketler olarak düşünülmesinin temel nedeni budur. Yasalara uyulduğu sürece hiçbir şirket illegal değildir. Vergi vermemek de buna dahildir.

Kimler Offshore Şirket Kurmaya İhtiyaç Duyar ?

Ne aradığına bağlı. Offshore şirket kurmanın birçok avantajı vardır. Bir denizaşırı şirket çok sayıda insanın ilgisini çekebilir ve çeşitli faaliyetler için kullanılabilir. Peki kimler offshore şirket kurmak ister?

 • İşadamları: Bir offshore şirket oluşturmak, karmaşık bir altyapı kurmak zorunda kalmadan bir faaliyete başlamanızı sağlar. Basit bir yönetim ile hızlı bir şekilde istikrarlı bir yapı oluşturmanıza ve yetki alanının tüm avantajlarından yararlanmanıza olanak sağlar.
 • İnternet Üzerinden Ticaret (E-Ticaret) Yapanlar: İnternet yatırımcıları, bir alan adını korumak ve İnternet sitelerini yönetmek için bir offshore şirketi kullanabilir. Offshore şirket, işi internette olan insanlar için ideal olabilir. Bu yetki alanlarının sunduğu çeşitli avantajlardan yararlanmak için şirketinizin kayıtlı ofisini bir açık deniz yetki alanına dahil etmeyi seçebilirsiniz.
 • Danışmanlık Hizmetleri Verenler: Bir offshore şirket aracılığıyla danışmanlık işinizi de gerçekleştirebilirsiniz. Şirketinizi yönetmeyi daha kolay bulacaksınız ve istikrarlı bir yargı tesisinde kayıt yaptırırken, bu yargı alanının tüm güçlü yanlarından faydalanabilirsiniz.
 • Uluslararası Ticaret Yapanlar: Uluslararası ticaret offshore bir şirket aracılığıyla yapılabilir. Bu şirket alım satım işlemlerini üstlenecektir. Maltadasirket.com olarak Malta’da adınıza veya şirketiniz için şirket kurabilir, kurulu şirketiniz için gerekli finansal ve mali danışmanlığı sağlayabiliriz.
 • Taşınır ve Taşınmaz Malların Velayeti İçin: Offshore şirketleri hem taşınır malları (yatlar gibi) hem de taşınmaz malları (evler ve binalar gibi) tutmak için kullanılmaktadır. Gizliliğe ek olarak, sundukları yararlar ve avantajlar belirli vergi türlerinden (ör. Miras vergisi) muafiyeti içerir.
 • Miras Vergisinden Kaçınmak İsteyenler: Offshore şirketler bazı ülkelerde, miras vergisi kanunlarından kaçınmanın bir aracı olarak kullanılabilir.
 • Borsa ve Forex İşi Olanlar: Offshore şirketleri, çoğunlukla hisse veya döviz işlemlerinde kullanılabilir.

Offshore Şirketi Kurmanın Avantajları Nelerdir?

Daha öce yayınlamış olduğumuz Malta’da Offshore Şirket Kurmanın Avantajları yazımızda bir offshore şirketi kurmanın avantajlarından bahsetmiştik. Kısaca avantajları;

 1. Minimum vergi avantajı
 2. Kolay şirket tescili
 3. Gizlilik
 4. Yönetim maliyetinin azlığı
 5. Düşük kurulum maliyeti
 6. Varlıkların güvence altına alınması
 7. Düşük sermaye gereksinimi
 8. Çifte vergilendirme anlaşmaları

Daha fazla bilgi ve sorularınız için bizimle iletişime geçmekten ve bize sormaktan çekinmeyiniz. İletişim formu için tıklayınız. 

Comments are closed.