+1 929 503 42 72

32 Strait Street Valletta Malta

Offshore Şirket

offshore şirket

Offshore Şirket Kurmanın Avantajları

Öncelikle offshore şirket nedir. nasıl çalışır ve yasal mıdır? gibi sorulara açıklık getirdikten sonra Malta’da Offshore ( denizaşırı ) şirket kurmanın avantajlarını anlatalım. Başlangıç olarak;

Offshore Şirket Nedir?

Kelime anlamı olarak kıyıdan uzak anlamına gelen offshore, iş sektöründe genel olarak vergiden uzak anlamına geliyor.Vergilerin yüksek olduğu ülkelerde (Türkiye, Avrupa Birliği gibi) yaşayan vatandaşlar, vergi ödememek için veya vergi ödemelerini minimum seviyeye indirmek için ticari faaliyetlerini o ülkenin dışında vergi avantajı olan ülkelerde sürdürürler. Bu tür işletmeler offshore şirket olarak adlandırılmaktadır. Bu anlamda Malta bir offshore fırsatlar ülkesi diyebiliriz.

Offshore Şirket Naıl Çalışır?

Bir offshore’un temel amacı, vergi yükünü azaltmak ve her işletmenin ana hedefi olan gerçek karı artırmaktır. Faaliyet biçimini dikkate alarak ilk adım, en uygun vergi politikası olan bir ülkeyi ve aynı zamanda o ülkenin yetkisi altında kayıtlı bir açık deniz planını seçmektir. Kârınızı en üst düzeye çıkarmak için, bir offshore’un ana ofis ile işbirliğini düzenlemek için nasıl çalıştığını bilmeniz gerekir. Bu hususta bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Offshore Şirket Kurmak Yasal Mı?

Offshore şirketler %100 yasaldır ve uluslararası kabul görür. Fakat burada dikkat etmeniz gereken nokta bulunduğunuz ülkede offshore şirketinizden elde ettiğiniz gelirin vergisini ödemiyorsanız tespit edilmeniz durumunda yüksek vergi cezalarına maruz kalabilirsiniz.

Malta’da Offshore Şirket Kurmanın Avantajları Nelerdir?

Denizaşırı şirketleri göz önünde bulundururken akla gelen ilk ve en önemli yararı vergi avantajı akla gelse de işletme giderlerini önemli ölçüde azaltma ve gizliliği artırmak da bir denizaşırı şirket kurmanın en önemli cazip avantajlarındandır. Malta’da tam da böyle bir yer. Şirket kurmak için Avrupa’nın en ideal ülkesidir diyebiliriz. Vergi oranlarının düşük olaması, ucuz ve hızlı şirket kurulumu, güvenilir şirket gizlilik politikası ve güçlü ekonomik yapısı Malta’yı cazip hale getirmektedir. 

Kısacası Malta’da offshore şirket kurmanın 7 avantajı;

1) Minimum Vergi Avantajı

Malta’da şirket kurmak, şirketin vergi yükümlülüklerini yasal olarak en aza indirebilir ve bu genellikle offshore bir şirket kurmanın temel nedenidir. Yerleşik olmayan şirketler genellikle vergiden muaftır veya ülkeye bağlı olarak düşük vergilendirmelerden yararlanırlar. Bununla birlikte, kurumlar vergisi konuları çok karmaşık olabilir ve deneyimli bir profesyonel tarafından yönlendirilmesi çok önemlidir. Ülkedeki vergi yükümlülükleriyle veya işletmenin faaliyet gösterdiği yargı bölgelerinde bir çelişki olmamasını sağlamak önemlidir. Bu konuda bizden yardım alabilirsiniz.

2) Gizlilik

Malta’da yerleşik olmayan şirketler finansal bilgilerini veya yöneticilerinin ve hissedarlarının ayrıntılarını yayınlamaları gerekmez. Suçlu veya terörist faaliyetlerden şüphe edilmedikçe, bu bilgilerin hiçbirini üçüncü taraflara ifşa etmeyecektir.

3)Yönetim Maliyetinin Azaltılması

Muhasebe, diğer personel veya fiziki bir ofise duyulan ihtiyaç, aynı zamanda düşük maliyetli sanal ofis hizmetleriyle de aşılabilir – zamandan ve paradan tasarruf sağlar.

4) Varlıkların Güvence Altına Alınması

Uluslararası ticari çıkarları olanlar için, Malta’da şirket fikri mülkiyeti veya emlak yatırımları gibi varlıkları elinde bulundurmada bir araç olarak değerli olabilir. Malta’da varlıklarınız yasal güvence altındadır. Varlıklarınızı farklı ülkelere yaymak sizin için varlıklarınız üzerindeki riski en aza indirmiş olursunuz.

5) Düşük Kurulum ve Yönetim Maliyeti

Malta’da şirket kurmak kolay ve hızlıdır. Ayrıca Malta maliyet ve vergi açısından kurulması en uygun deniz aşırı ülkelerden bir tanesidir. Bu hususta bizimle iletişime geçmekten çekinmeyiniz.

6) Düşük Sermaye Gereksinimi

Malta’da az asgari sermaye ile şirket kurabilirsiniz.Ayrıca Malta’da şirket kurmak karmaşık olmak zorunda değildir ve uluslararası sınırların ötesinde iş yapan kişiler veya şirketler için birçok fayda sağlayabilir.
maltadasirket.com uzun süredir kurulmuş ve deneyimli uluslararası danışmanlarla ( Amarika dahil ) güçlü ilişkiler kurmakta ve bize çeşitli güvenli yetki alanlarında işletmeler için açık deniz kaydı kurmamızı sağlamaktadır. Bir denizaşırı şirket kurmanın faydalarını daha ayrıntılı olarak görüşmek için bizimle iletişime geçin.

7) Çifte Vergilendirme Anlaşması 

2004 yılında Malta ile Türkiye Çifte Vergilendirme Anlaşması imzalamış ve anlaşma yürürlüğe girmiştir. 

Daha fazla bilgi için bizimle iletişime geçebilirsiniz. İletişim formu için tıklayınız. 

 

Comments are closed.