+1 929 503 42 72

32 Strait Street Valletta Malta

Yurt Dışında Banka Hesabı Açmak

yurt dışında banka hesabı açmak

Yurt Dışında Banka Hesabı Açmak

Dünyanın pek çok ülkesinde banka hesabı açabilir, para transfer işlemlerinizi bu hesaplar üzerinden gerçekleştirebilir ve dünyanın her yerinden online ödeme alabilirsiniz. Özellikle PayPal Türkiye’de faaliyetlerini durdurduktan sonra PayPal üzerinden ticaret yapanlar için yurt dışında banka hesabı açmak zorunluluk haline gelmiştir. Yurt dışında banka hesabı açmanın en kolay olduğu ülkelerden bir tanesi de Malta’dır. Üstelik AB üyesi olması, para biriminin Avro olması yurt dışında banka açmak isteyenler için ülkenin cazibesini artırmaktadır. Peki Malta’da nasıl banka hesabı açabilirsiniz?

Malta’da Banka Hesabı Açmak

Malta‘da banka hesabı açmak, sizden beklenen şart ve koşulları yerine getirirseniz, genellikle basit bir işlemdir. Banka hesapları yalnızca Malta vatandaşları ile sınırlı değildir. Yurt dışında yerleşik olmayanlar ve yabancı şirketler de Malta’da bir hesap açabilir. Şirketlerden farklı olarak kişiler de banka hesabı açabilir. Malta’da şahıs hesabı açmak için şirket kurmak zorunda da değilsiniz.

Yerleşik ve yerleşik olmayan kişilere ait banka hesapları telefon, internet ve mobil bankacılık seçenekleriyle Malta’da mevcuttur. Hesap açmak için istenilen belgeleri ibraz etmelisiniz. Pasaport fotokopiniz ve adresinizi ispatlayan faturanız gerekmektedir. Ayrıca, şu anda hesabınızın bulunduğunu bir bankadan referans sunmanız gerekmektedir. Bu referans sizin borcunuz olmadığını ve kredi notunuzun iyi olduğunu göstermelidir.

Bunları sağlayamazsanız Malta’da banka hesabı açmak zorlaşabilir. Borç geçmişiniz varsa veya iflas ilan ettiyseniz, Malta bankası, bir hesap açmanıza izin verilmeden önce belirli bir süre Malta vatandaşı olmanızı şart koşabilir. Kesin olarak reddedilebilirsiniz de.

Yabancı şirketler de Malta’da banka hesabı açabilir. Bu, uygun faiz oranlarını elde ettiğiniz ve hesabı istediğiniz para biriminde açabileceğiniz anlamına gelir. Yabancı ticari hesaplar döviz kontrol düzenlemelerini de gerektirmiyor. Şirket banka hesabı açmak için aşağıdakileri yapmanız gerekmektedir:

  • Mevcutta hesabınız olan bir bankadan referans mektubu almak
  • Pasaport fotokopisi ( hissedar, yönetici için)
  • Şirketin kuruluş belgelerinin fotokopisi
  • Elektrik/su/doğalgaz faturası (hissedar ve yönetici için)

Malta banka hesabınızı başarıyla açtıktan sonra kartınız ve PIN numaranız posta yoluyla ikamet adresinize gönderilecektir. Ayrıca, hesabınızın şartları ve koşulları ile sigorta seçeneğini açıklayan belgeler de adresinize gönderilecektir. Daha fazla bilgi için bizimle iletişime geçebilirsiniz. İletişim formu için tıklayınız.

Comments are closed.